Na Chebsku objevili psí jatka, maso končilo na talíři

24. května 2012 v 8:41 | help and protect TEAM |  SITUACE V ČR
Stará stodola v Chvoječné nedaleko Chebu sloužila zřejmě jako psí jatka. Krutou smrt tam ale nalezly zřejmě desítky dalších zvířat. Maso z nich pak končilo pravděpodobně na talíři mezi početnou vietnamskou komunitou, která na Chebsku žije.


V neděli tam hasiči asistovali u nálezu psí a telecí hlavy. Ty ležely ve staré požární nádrži. Při důkladnější prohlídce byly nalezeny mrazáky plné masa. "Byly tam zmražené slepice, kachny a kozy," uvedla v pondělí pro Právo mluvčí chebských policistů Martina Hrušková. Dodala, že policie už zahájila šetření pro podezření z trestného činu týrání zvířat.
Policisté budou v této souvislosti vyslýchat jako svědka 21letého cizince. Podle informací Práva se jedná o mladého Vietnamce.
Očití svědci uvedli, že se v okolí stodoly povalovaly zbytky psích těl a šířil se tam nesnesitelný zápach zkaženého masa. Případ nyní prošetřuje i Krajská veterinární správa.
Obdobná situace se na Chebsku odehrála začátkem tohoto roku, kdy chebští strážníci při kontrole lesních cest našli za vietnamským obchodním centrem ve Svatém Kříži odřezané kozí hlavy a vnitřnosti zvířat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama