Společnosti netestující na zvířatech

28. ledna 2012 v 15:32 | help and protect TEAM |  TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH
Firmy uvedené v našem seznamu splňují kritéria certifikátu Humánní kosmetický standard (HCS) a/nebo Humánní standard pro prostředky pro domácnost (HHPS). Tyto certifikáty jako jediné zaručují, že na zvířatech nebyly testovány konečné výrobky ani jednotlivé složky. Kromě toho musí společnost dodržet Datum ukončení testování na zvířatech - datum, po kterém nesmí být používané složky testovány na zvířatech. Společnost také musí umožnit pravidelné kontroly dodržování těchto podmínek nezávislým auditorem.

Více informací o certifikátech naleznete na webu www.netestovanonazviratech.cz.
Seznam značek s certifikátem HCS a/nebo HHPS dostupných v ČR:

100% Pure - http://www.100percentpure.com/; http://www.100pure.cz/

Aftercare - www.theaftercarecompany.com

Amie - http://www.amieskincare.com/

Astonish - http://www.astonishcleaners.com/

Aubrey Organics - www.aubrey-organics.com

Balm Balm - http://www.balmbalm.com/

Cuccio Naturale - www.cuccio.com

Earth Friendly Products - http://www.ecos.com/

Ecozone - http://www.ecozone.com/

Florame - www.florame.cz

Freeman - www.freemanbeauty.com, www.calco.cz

Hedera natur (značky: Almacabio, Equo, Eco) - http://www.hederanatur.com/

Jason Natural Cosmetics - www.jason-natural.com

Kiss My Face - www.kissmyface.com

Laboratoire Holistica International - www.holistica.fr

Lily LoLo Mineral Cosmetics - www.lilylolo.co.uk, http://www.lilylolo.cz/

Liz Earle Cosmetics (KPL Cosmetics Ltd) - nákup pouze přes internet - www.lizearle.com

Lush - www.lushcz.cz - pozn.: Tato značka certifikát HCS nemá, ale rozhodli jsme se udělat výjimku a zařadit ji na seznam, jelikož její systém kontroly dodavatelů je ještě přísnější než u HCS, důraz na netestování na zvířatech a prověřování dodavatelů je kladen od založení této značky a mimo vyrábění kosmetiky se Lush zaměřuje i na aktivní lobbing za nahrazení pokusů na zvířatech. Více informací o jejich systému

Manufaktura - www.manufaktura.cz

Marks & Spencer - www.marks-and-spencer.cz

Melvita - www.melvita.cz

Montagne Jeunesse - www.montagnejeunesse.com

Nothing Nasty - nákup pouze přes internet - www.nothingnasty.com

Organix South Inc. (Thera Neem) - www.organixsouth.com

Paul Mitchell - www.paulmitchellshop.cz

Raw Gaia - www.rawgaia.com/

Sanoflore - www.sanoflore.net

SpaRitual - www.sparitual.eu

Suma Foods (Triangle Wholefoods Collective Ltd; výrobky Ecoleaf) - www.suma.coop

Super Diet - www.superdiet.fr

The Body Shop - www.thebodyshop.com

Urtekram - www.urtekram.cz

Yes Syzygy Ltd - www.yesyesyes.org

W.S. Badger - www.badgerbalm.com

Seznam všech značek s HCS/HHPS naleznete na http://www.netestovanonazviratech.cz/seznam-znacek-s-hcs-hhps-dostupnych-v-cr.htm

Seznam obchodů, v nichž můžete koupit výrobky s HCS/HHPS, najdete na http://pokusynazviratech.cz/obeti-krasy/kde-nakoupit-vyrobky-netestovane-na-zviratech.htm.

Na našem trhu existuje řada dalších certifikátů, které deklarují určité kvality výrobků. Některé mají jako jedno z kritérií netestování produktů ani jejich složek na zvířatech, ale prozatím se v tomto ohledu spoléhají většinou na prohlášení učiněná společností žádající o daný certifikát a tuto skutečnost pak nijak neověřují (např. certifikát Vegan, CPK) anebo umožňují testování tzv. třetí stranou - tedy jiným subjektem než je výrobce či dodavatel (např. BDIH). Proto jsou tedy jedinými spolehlivými certifikáty HSC a HHPS. Mnoho značek tak má HCS/HHPS jako záruku, že žádná složka jejich výrobků není testována na zvířatech a jiný certifikát jako záruku např. bio-kvality. Abychom Vám usnadnili orientaci na trhu, připravili jsme pro Vás přehled certifikátů, které můžete nejčastěji nalézt na kosmetických výrobcích a prostředcích pro domácnost. Naleznete jej na http://www.netestovanonazviratech.cz/faq/casto-se-ptate-na-dalsi-certifikaty-na-nasem-trhu-a-jestli-zarucuji-ze-jsou-vyrobky-100-netestovane-.htm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama