Pytlačení v Africe

30. ledna 2012 v 13:01 | help and protect TEAM |  SITUACE VE SVĚTĚ
Africká zvířata jsou zbytečně zabíjena. Je nezbytně nutné seznámit širokou veřejnost s aktuálním a pravdivým stavem africké přírody, protože jen tak se snad podaří oddálit její devastaci. Obrovskou měrou k tomu přispívají pytláci a také lidé, kteří si říkají "trofejní" nebo "sportovní" lovci.

Pytláctví v Africe poslední dobou nabývá hrozivých rozměrů, protože spolu se vzrůstající cenou zvířecích "trofejí" vzrůstá počet pytláků. Je zcela jedno, jestli zvířata zabíjí člověk s černou, bílou nebo žlutou barvou kůže. Důležité je, že spolu s"trofejními" lovci mají tito "lidé" spadeno pouze na velice vzácné druhy zvířat a tím že je zabíjejí, přispívají k jejich vyhubení - jak dokazuje například tato studie. Je zcela jisté, že během několika příštích desítek let budou z Afriky nenávratně vyhubeny i velmi známé druhy zvířat, o kterých si spousta nezasvěcených lidí stále myslí, že je jich v Africe dostatek. Opak je ovšem pravdou.
Pokud sledujete dokumenty o přírodě z Afriky, nutně musíte vědět, že drtivá většina z nich vzniká v podstatě podvodem na diváka . Stejně jako spousta tzv. wild (divokých) fotografií. Skoro všechny dokumenty vznikají v rezervacích, parcích nebo dokonce v soukromých rezervacích, kde je zvířat relativně dostatek. Dále je divák často mystifikován tím, že se autoři dokumentu v něm snaží vytvořit nějaký děj. Což se jim většinou i podaří, ale "zapomínají" divákovi sdělit, že často natáčí ochočená zvířata a ještě častěji je hlavní hrdina dokumentu, například lev, téměř pravidelně vyměňován v různých záběrech za úplně jiné zvíře. Většina lidí to ale ani nezpozoruje.
Vrátím se ale zpět k pytlačení. Čtenáři se slabším žaludkem by dál radši číst neměli, protože se mezi textem objeví i několik opravdu otřesných fotografií, které ale pouze dokreslují současný stav, ve kterém se ohrožená zvířata nacházejí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama