Poptávka po slonovině vystřeluje pytlačení na rekordní úroveň

30. ledna 2012 v 11:42 | help and protect TEAM |  ZABÍJENÍ SLONŮ
Pytlačení slonů v jedné z nejslavnějších světových přírodní rezervacích dosáhlo rekordní úrovně. Vše se děje pouze k uspokojení rostoucí poptávky po slonovině určené pro obchodníky v Číně. Za kly z jednoho velkého sloního samce, může získat místní pytlák ekvivalent mzdy za 15 let.Nejvyšší míra pytlačení, která byla kdy viděna v Samburu National Reserve v Keni byla zaznamenána v prvních pěti měsících letošního roku. Podle odborníků přesáhl počet zabitých slonů v posledních dvou a půl letech počty zabitých zvířat za posledních 11 let.
Sloni v Samburu jsou asi nejvíce studovanou sloní populací na světě, ale ani vysoká úroveň vědeckého zájmu je neochrání před pytláky, kteří mohou vydělat jmění z prodeje klů dospělých samců a dokonce i samic. Pytláci začínají zabíjet už i samice, které mají menší kly. Asi jedna z 5 skupin slonů, je bez vůdčí samice (sloni žijí v matriarchátu) a přibývá tak sloních sirotků.

George Wittemyer z Colorado State University, David Daballen a Iain Douglas-Hamilton z organizace Save the Elephants v Nairobi, říkají ve společném dopisu pro časopis Nature, že v poslední době nepříjemně nárůstá pytlačení slonů kvůli slonovině

Ceny a poptávka po slonovině se dostaly k bodu, kdy jsou pytláci ochotni zaměřit se na dobře chráněné a pečlivě monitorované populace zvířat. S mnoha špatně chráněnými populacemi může tlak na populace slonů v Samburu být předzvěstí toho, co přijde chráněných oblastí Afriky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama