Petice k podpoření zákazu dovozu lvích trofejí do EU

30. ledna 2012 v 13:46 | help and protect TEAM |  PETICE
Podpořte snahu známé nadace LION AID. Nadace se snaží sehnat dostatek podpisů k tomu, aby mohl být zakázán dovoz lvích trofejí do EU. Je to nutná akce, pokud nechceme, aby lvi byli velmi brzy vyhubeni, protože počet hovad v lidské kůži opravdu rychle narůstá.
Během posledních 50 let v Africe klesl stav lví populace z více jak 200 000 zvířat v roce 1960 na současných méně než 25 000 lvů. Je to šokující číslo. Zejména pokud vezmeme v úvahu velikost afrického kontinentu, jsou počty lvů opravdu velice nízké. Zbývající populace lvů přežívají na malém a roztříštěném území. Jsou rozptýlené a zranitelné. Tempo jakým lvi mizí, se zrychluje. Ghana, Pobřeží slonoviny a Kongo jsou nejnovější africké země, které byly přidány do dlouhého seznamu zemí ,které ztratily všechny své lvy. Nigérii, Keňu a Ugandu čeká stejné vymírání v příštích deseti letech.

Zatímco řada faktorů, které přispívají k celkovému poklesu lví populace (ztráta přirozeného prostředí, konflikt s rostoucími populacemi lidí a dobytka, snížení počtu funkčních chráněných území apod.), je trofejní lov velmi významným zdrojem dodatečné úmrtnosti.

Databáze CITES obsahuje celkem 6652 lvích trofejí vyvezených mezi roky 2000-2009 (téměř všechno samci). Toto číslo velmi pravděpodobně překročilo počty lvů, kteří byli zabiti jako "problémová" zvířata, kvůli útokům na dobytek nebo lidi. Jeden příklad: V období 1992 - 1998, bylo v severní Botswaně údajně zabito 135 lvů jako problémová zvířata. Ve stejné době, bylo vyvezeno 198 trofejí ze stejné oblasti. Trofejní lov lvů není již v praxi obhajitelný, není v souladu s předpisy CITES a předpisy ES WTR, které říkají, že obchod nemá mít negativní vliv na zachování druhu stav, a měl by být zrušen.

Kdo máte rádi lvy a záleží Vám na jejich budoucnosti, prosím podepište petici kliknutím na text SIGN PETITION na obrázku níž a řekněte o ní vašim známým a kamarádům. Petice je v AJ, ale její vyplnění je jednoduché. Zakladatel petice je organizace LION AID.

PETICE ZDE


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama