Na cestě k vyhynutí - 1.díl

29. ledna 2012 v 8:44 | help and protect TEAM |  UBÝVÁNÍ ŽIVOČIŠNÝCH A ROSTLINNÝCH DRUHŮ
Na světě žije čímdál víc zvířat, které jsou na pokraji vyhynutí. V seriálu článků Na cestě k vyhynutí se Vám pokusím přiblížit, co to je za druhy, kde a kolik jich přežívá a proč jsou právě oni na kraji vymření druhu.

Tygr indočínský (Panthera tigris corbetti)
Počet jedinců ve volné přírodě: 0
Počet jedinců v ZOO: 59 (navíc pouze v čínských ZOO)
Možnost vyhynutí: 95%
Důvod vyhynutí: Jejich kožešiny mají pro sběratele hodnotu několika set tisíc dolarů. V čínských ZOO jsou navíc za větší obnos peněz schopni tyto tygry prodat na kožešinu.

Tygr ussurijský (bílý)
Počet jedinců ve volné přírodě: 0
Důvod vyhynutí: Cena dekorační kúže 31 000, výrobce Německo.
Tito tygři jsou oblíbenou atrakcí v ZOO, kde je bohužel kříží mezi přímými rodinami.


Je potřeba si uvědomit, co se na světě děje, bojovat proti tomu a šířit to mezi lidi. V příštím článku Vám představím další druhy, které jsou na kraji vyhynutí.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vojta | 29. ledna 2012 v 12:17 | Reagovat

Ahoj. Nemám blog, ale tady tahle problematika mě hodně štve asi jako tebe a zvlášť když se jedná o tygry. Si fajn, že máš takový blog nepíšeš tady kecy jak ty pubertální krávy... za tohle tě uznávám. Škoda, že ti s tím nemůžu nějak pomoct. Čau

2 howrse231 | E-mail | Web | 29. ledna 2012 v 13:34 | Reagovat

Lidé si často neuvědomují, jaké věci dělají. Přitom.. Kdo byl první na zemi?? Zvířata. My jsme jim jenom obsadili jejich území. Jenže, zvířata se nemají jak bránit. Nemají pušky, nože atd. A lidi si myslí že mají na víc. Je jim jedno jak při tom zvířata trpí. Klidně si je zabijou. I pro jeden pitomý roh z nosorožce zastřelí celé zvíře, seberou roh a celé nešťastně zabité zvíře nechají napospas svému osudu. Okamžitě bych tohle trestala trestem smrti. Sakra lidi !! Kdybyste byl na místě toho zvířete !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama