Kohoutí zápasy na Filipínách: krvavé lázně a fascinace smrti

28. ledna 2012 v 19:28 | help and protect TEAM |  KOHOUTÍ ZÁPASY
Publikum hučí jako smyslů zbavené a scéna připomíná setkání šílené sekty. Ve vzduchu je krev a smrt. Aby ne, kohoutí bojovníci s žiletkami na masivních pařátech se v ringu vůbec nešetří. Pro Filipínce jsou něco jako olympionici a jejich zápasy jsou jakýmsi zvráceným svátkem.
Na ostrově Boracay je přes poledne vedro k zalknutí. Na slunce vyleze jen naprostý šílenec nebo německý turista s filipínskou milenkou. Promenáduje se jich tu neobvyklé množství.

Slunce spaluje okolí, ale na ulicích je stejně ruch jako letišti. Motorka vybavená plechovým šasí a samolepkou Panny Marie mě unáší smradlavou ulicí na okraj města.

Dnes tam směřuje hodně lidí. Je sobota, čas kohoutích zápasů.

Pro asijské země je to svátek. Událost srovnatelná se zápasem reprezentace. Událost, která rozděluje lidi na dva tábory stejně znesvářené, jako jsou dva kohouti, kteří spolu dnes budou bojovat na život a na smrt.

Jak dnes poznáme, co je správně a co ne? Svět je plný rozporů a odlišností, které neumíme pochopit, protože tam jednoduše nežijeme. Máme jiné zvyky. Jiné standardy chování. Žijeme každý v jiných dobách.

Potkávám tyhle rozdíly na každým kroku. A tohle je jeden z nich.

Jsou to barbaři. Takhle zabíjet zvířata. To by se u nás stát nemohlo! Naše slepice si spokojeně žijí našlapané v průmyslových továrnách na smrt. Kuře se narodí, nažere se kostní moučky, dostane tři prášky a pozítří je velké jako mikrovlnka.
Třikrát si klofne do plastového zrní a fik, už visí za ráfy na zpracovatelské lince. Pak už se jenom oddělí makovice, opracuje se maso a hurá do supermarketu na kuřecí slevu.

V tomhle máme jasno. Tohle je v pořádku. Společnost si to žádá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 howrse231 | E-mail | Web | 29. ledna 2012 v 13:28 | Reagovat

I když jsou to svátky, okamžitě bych to JÁ zakázala. Je to sice jejich tradice, ale někdo by měl mít pochopení.

A když se jedná o kuřata u nás v ČR kde se chovají stejnak na zabijačku, měli by mít alespoň o něco větší prostor. Takhle se tam mačkají jedna na druhé, neužijí si pořádně života (i když je to jen slepice) a skoro ani pořádně neuvidí venek. Copak, takhle krutý život musí prostě mít??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama