JSME TO CO JÍME...

27. ledna 2012 v 20:40 |  VEGETERIÁNSTVÍ
Leonardo da Vinci řekl: "Vpravdě je člověk králem zvířat, neboť je svou brutalitou předčí. Žijeme ze smrti druhých. Jsme chodící hřbitovy!


Většina organismů žije na úkor jiných. Život jednoho živočicha si vyžádá smrt druhého živého tvora. Savci se dělí na masožravce, býložravce, plodožravce a všežravce. Za všežravce je považován i člověk, neboť se živí jak masitou, tak i rostlinnou stravou. Původně však, než byl člověk přírodními podmínkami donucen zabít kvůli potravě zvíře, byl sběrač a živil se rostlinnou stravou. Pro toto tvrzení existují archeologické důkazy, ale i při porovnávání zažívacích orgánů člověka s trávicím systémem jiných savců zjišťujeme, že zažívací systém antropoidních opic - lidoopů - je nápadně podobný zažívacímu systému lidí. Tyto opice patří spolu s člověkem do biologické rodiny primátů. Masožravci a všežravci mají ovšem zcela jiné trávicí orgány. Střeva člověka jsou pětkrát delší než jsou střeva šelem porovnatelné hmotnosti. Strava tedy prochází střevy člověka velmi dlouho, a proto dochází ke hnilobnému rozkladu požitého masa. Mnohé produkty tohoto rozkladu jsou toxické, dostávají se krví do celého organismu a jsou jednou z příčin lidských chorob.
Důležité jsou i další rozdíly mezi masožravci a druhem, ke kterému patří i člověk. Zuby masožravců jsou ostré, špičaté, přizpůsobené na trhání kůže a masa. Zuby člověka jsou kromě řezáků ploché, široké, přizpůsobené na žvýkání a drcení plodů, semen a ořechů. I drápy šelem jsou velmi ostré, zatímco nehet člověka se může lehce zlomit i na slupce pomeranče. Žaludeční šťáva masožravců je desetkrát kyselejší než žaludeční šťáva člověka. Umožňuje strávit i srst, šlachy a kosti.
Ale člověk má navíc rozum a svědomí. Rozumem může své počínání ovlivnit. Člověk si může uvědomit, že kvůli potravě nemusí zabíjet zvířata. Svědomí to může podpořit. Dnes je na světě už jen málo míst, kde nehostinné prostředí nutí člověka zabíjet zvířata, aby se udržoval naživu.
Přestože tato fakta vyvracejí běžný názor na naše stravování, lidé se masem živí. Na druhé straně však vždy existovali a stále existují lidé, kteří se konzumace masa i ostatních živočišných produktů zříkají. Následují tak mnoho svých vegetariánských předchůdců, kteří žili po celou dobu existence lidské civilizace. Byli jimi například: Sokrates, Platon, Hippokrates, Seneca, Vergilius, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Rousseau, Voltaire, Goethe, Schiller, Byron, Shelley, L.N. Tolstoj, Romain Rolland, G.B Shaw, Franz Kafka, Albert Schweitzer a mnoho dalších. Příčin, které lidi vedou k tomu, aby odmítali maso jíst je nepočítaně. zdravější stravování - životospráva, ekonomické, ekologické či důvody etické a estetické. Každý vegetarián může mít své.
Vysvětleme si ještě, kdo vlastně vegetariáni jsou a do jakých skupin se mohou dělit. Vegetariáni jsou lidé, kteří se odmítají zúčastňovat vraždění a zabíjení, a to i nepřímo. Vegani nesouhlasí i s podmínkami, v nichž zvířata žijí, a proto odmítají i veškeré zvířecí produkty. Všichni se vyhýbají výrobkům, ve kterých byly použity přísady ze zvířat nebo byly na zvířatech testovány.

- Vegetariáni, kteří jedí rostlinné produkty, vejce a výrobky z mléka se nazývají laktoovovegetariáni, pokud jedí pouze rostlinné produkty a vejce, jsou to ovovegetariáni, pokud jen rostlinné produkty a mléčné výrobky, pak jsou to laktovegetariáni.
- Lidé, kteří se vzdali nejenom požívání, ale i používání všech živočišných produktů (kůže, kožešin, vlny, peří a medu), jsou vegani.
- Striktní vegani, kteří se živí pouze plody a některými zásobními orgány rostlin (ovocem, ořechy, semeny apod.) se nazývají fruitariáni. I tito lidé, pokud mají pestrou stravu, mohou z plodů získat všechny potřebné živiny.
- Vitariáni jsou lidé, kteří jedí pouze syrovou stravu. Někteří pijí i syrové mléko a jedí tepelně nezpracované výrobky z něj.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama