Austrálie ukázala fotky, jak Japonci vybíjejí velryby

28. ledna 2012 v 14:52 | help and protect TEAM |  LOV VELRYB
Sydney - Ostrou reakci politiků a ochránců přírody vyvolalo zveřejnění fotografií v australském tisku, které ukazují, jakým způsobem japonští rybáři loví velryby. Znovu se tak vyhrotil dlouhodobý spor mezi Japonskem a Austrálií o lov těchto savců.

Australská vláda oficiálně oznámila, že je "šokována způsobem zabíjení" a vyzvala k zastavení lovu velryb v jižních mořích nedaleko svých břehů. Podle australského ministra životního prostředí snímky jednoznačně ukazují na "nevybíravé zabíjení".Snímky pořídila australská loď Ocean Viking, která japonskou flotilu dlouhodobě pronásleduje. Vyslala ji australská vláda.
Japonci však slova australských ochranářů a politiků odmítají. Tvrdí, že jde o "fotografickou propagandu". Zabíjení podle Japonců probíhá "co nejhumánněji".

Lov velryb v jižních mořích vyvolal mezi Japonskem a Austrálií řadu sporů. Austrálie tvrdí, že jde o masové zabíjení velryb, které může tyto savce zcela vyhubit. Japonci oponují, že plejtváků žije ve světových oceánech dostatek.

V lednu australský soud japonským rybářům lov zakázal. Jenže Japonci odmítají uznat nárok Austrálie na tyto mořské oblasti a loví dál.

Japonští rybáři chtějí v této lokalitě do dubna nalovit až tisíc plejtváků. Japonsko oficiálně tvrdí, že velryby loví kvůli vědeckým účelům. Naopak Australané tvrdí, že maso často končí na trzích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama