ANIMAL LIBERATION FRONT

29. ledna 2012 v 14:12 | help and protect TEAM |  A.L.F
které mají za cíl zabránit a nebo alespoň snížit týrání či zneužívání zvířat. V první řadě přímým osvobozením zvířat ze zařízení, kde dochází k jejich zabíjení a zneužívání (kožešinové a hospodářské farmy, laboratoře a firmy chovající zvířata pro laboratorní pokusy). Součástí akcí je také získávat fotografická a filmová svědectví o praktikách a způsobech zacházení se zvířaty. Dalším krokem je způsobování finančních a hmotných ztrát těm, kteří zvířata zabíjejí, týrají a nebo na nich profitují. Jen v USA jdou škody do desítek milionů USD. ALF se také pochopitelně stará o následné umístění a ošetření osvobozených zvířat.

Hlavním cílem ALF je zachránit tolik životů, kolik je jen možné. ALF se zásadně vyhýbá jakémukoliv ublížení člověku či zvířeti.

Sami aktivisté podstupují obrovské riziko při těchto akcích - více než 200 jich bylo již uvězněno, několik stovek jich bylo odsouzeno k vysokým pokutám, mnozí jsou různě perzekuováni. I to je důvod, proč jsou akce ilegální a aktivisté pracují anonymně v malých skupinách a nebo zcela individuálně - na vlastní pěst. Proto nemá ALF organizační struktury jako klasické organizace.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama